Пн-Пт 10:00-20:00 Cб-Вс 10:00-18:00

Вт-Вс 11:00-18:00

(099) 544 66 88 Мастерская (050) 424 77 44
  • Ваш кошик порожній!

Як доглядати за самокатом

Якщо за транспортним засобом доглядати належним чином і використовувати його за призначенням, то він прослужить довго. Це стосується і самоката.

У самокаті є чому ламатися, і в ньому є деталі, які вимагають періодичного обслуговування. Тому, якщо ви хочете отримувати позитивні емоції і яскраві враження від їзди – компліт слід тримати у хорошому стані.

Як доглядати за самокатом? Про це ми і розповімо.

Вибір самоката

Компліт швидко може вийти з ладу, якщо на ньому катати неправильно. Йдеться не про техніку катання, а про стиль.

Виробники випускають безліч моделей самокатів. Вони відрізняються не лише за виглядом, але і по типу. Є компліти для бездоріжжя, є трюкові моделі, є самокати для міста. Кожна модель розрахована під певний стиль катання, під певну вагу райдера та тип навантаження. Тому перш ніж купувати самокат, треба визначити: для яких потреб він вам потрібен.

Трюкові самокати розраховані на високі навантаження при екстремальному катанні, але ось для тривалих покатушек на відстань вони вже будуть не такі зручні. На міському самокаті зручно їздити швидко і їздити далеко, але якщо на звичайному компліті почати стрибати з бордюрів і намагатися виконувати якісь трюки, то довге життя від нього не варто чекати. Для їзди поза асфальтом краще підходять моделі на великих колесах. У них хороша амортизація і вони не в'язнуть в землі.

Грамотний підбір самоката – запорука того, що він прослужить вам дуже довго.

Догляд за самокатом

Окрім правильного використання важливо ще вміло доглядати свій компліт. Бруд, пил, вода – усе це негативно впливає на деталі самоката, забиваючи механізми і викликаючи в них корозію. А на вулиці цього добра вдосталь. Потрапляючи в рульову частину та колеса, бруд з часом робить самокат менш швидкісним і менш безпечним.

Тому компліт необхідно тримати в чистоті, але робити це треба правильно. Мити самокат можна, але треба знати які місця слід уберегти від попадання води. Занурювати компліт у воду цілком – погана ідея, яка може завдати йому більше шкоди, ніж користі.

Якщо необхідно лише привести зовнішній стан самоката в порядок, то для цього достатньо використати ганчірку, щітку або губку. Акуратно почистите деку та протріть нерухому частину конструкції так, щоб волога не потрапила всередину керма та коліс.

Якщо ж треба почистити самокат цілком – робити це краще в розібраному виді. Усі деталі можна промити водою, але важливо їх після цього витерти досуха ганчіркою. Після висихання частини, що рухаються, необхідно змастити спеціальними засобами на масляній основі. Таке ТО можна проводити з певною періодичністю, щоб тримати самокат в ідеальному стані.

Зберігання

Зберігати самокат в зимовий період бажано в приміщенні. Так ви виключите небажаного попадання в нього вологи та бруду. Також на морозі є вірогідність того, що волога, яка потрапляє всередину деталей, може замерзнути і пошкодити їх.

Перед зберіганням самокат бажано почистити і змастити. У сезон, перед катанням перевірте усі затиски та гайки. Вони мають бути добре зафіксовані, але перетягувати їх не варто. Перевірте також усю роботу запчастин – можливо, якісь деталі вже треба буде замінити.

Приділяючи самокату необхідну увагу та догляд, ви зможете не лише продовжити термін його служби, але і повною мірою і максимально безпечно для себе катати на ньому собі на втіху.

ТО самоката не таке вже і складне, тому його можна проводити в домашніх умовах. Якщо ж у вас немає необхідних інструментів або ви не хочете на це витрачати свій власний час – компліт завжди можна віддати на обслуговування в спеціалізовану майстерню, де кваліфіковані майстри і почистять, і змастять його, і замінять зношені деталі.

Така майстерня є в нашому магазині Big Toys в Києві. І якщо треба – привозте свого "улюбленчика" до нас, і ми про нього подбаємо.