Пн-Пт 10:00-20:00 Cб-Вс 10:00-18:00

Вт-Вс 11:00-18:00

(099) 544 66 88 Мастерская (050) 424 77 44
  • Ваш кошик порожній!

Види велосипедних коліс: як обрати потрібний діаметр колеса?

Зараз в магазинах і на ринку можна зустріти велосипеди з самими різними колесами. Великі, маленькі, тонкі, товсті, зі спицями, з дисками, камерні та безкамерні. У усіх коліс є свої стандарти, і кожен розмір має свої переваги і недоліки. На маленьких добре маневрувати, на великих – їхати швидко, на широкій гумі зручно їздити по бездоріжжю, а на вузькій – швидше розганяти байк.

Щоб правильно підібрати для себе розмір колеса треба просто розбиратися в їх розмірності та призначенні.

Давайте дізнаємося про це трохи більше.

Діаметр

Розмірність колеса – це його діаметр та ширина. Найчастіше ці параметри позначаються в дюймах.

Ширина визначається по фактичній ширині покришці, а діаметр вимірюють по крайніх точках покришки у верхньому та нижньому положенні.

Стандарти коліс:

  • 29 дюймів;
  • 28″;
  • 27,5″;
  • 26″;
  • 24″;
  • 20″.

Велосипеди на 29 колесах

Велосипеди з найбільшим діаметром коліс називають "найнер". Це гірський велосипед, на якому зручно їздити по бездоріжжю та міським вулицям. На такому байці комфортно буде райдерам із зростом вище 175 см. Великі колеса найнера мають відмінний накат. Також вони на швидкості добре "згладжують" нерівності дороги, що наділяє найнер чудовими позашляховими якостями.

Велосипеди на 28″

28″ – це класичний стандарт для шосейників, турінгових байків та моделей міського типу. Такі колеса також мають добрий накат. На них зручно розгонятися та легко утримувати високу швидкість. Але порівняно з найнером вони мають меншу прохідність.

Велосипеди на 27,5″

Цей стандарт з'явився відносно нещодавно. Моделі з таким розміром можна вважати компромісом між маневреними, але малопрохідними 26″ і накатистими, але, на думку деяких, неповороткими 29″. Байк на 27,5″ також має свої плюси і мінуси, і підійде райдерам із зростом 160-180 см, які хочуть мати накатисті колеса при відносно компактній конструкції байка.

Велосипеди на 26″

Традиційний стандарт для більшості гірських велосипедів та гібридів. Моделі на такому діаметрі мають хороше прискорення і маневреність.

Велосипеди на 24″

Такий розмір характерний для підліткових моделей та трюкових BMX.

Велосипеди на 20″

Невеликі колеса 20″ встановлюють на деякі моделі BMX, на дитячі моделі, а також на складні сітібайки.

Маркування

Якщо візуально ви не можете визначити розмір колеса, а продавця-консультанта поблизу немає, то в моделі досить подивитися на маркування покришки. На бічній частині гуми завжди є маркування, що складається з 2-х або 3-х цифрових показників.

По цих же цифрах орієнтуються, коли в магазині треба купити нову покришку.

Як виглядає маркування, і про що говорять цифри.

Маркування буває:

  • європейським (ISO);
  • класичним (англійська версія);
  • французьким.

У маркуванні по ISO (європейський стандарт), на жаль, не можна дізнатися загальний діаметр, якщо не знати стандарти посадочного діаметру. На покришці такого формату ви можете зустріти дві цифри: наприклад, 47-622.

Розшифровуються цифри тут таким чином:

  • 47 – це ширина покришки в мм.
  • 622 – стандарт посадочного діаметру колеса.

622 – це стандарт для розміру 26-29″. Тому по маркуванню ISO без реального виміру діаметру дізнатися точний розмір іноді складно.

У класичному маркуванні показники позначаються в дюймах. І в цьому випадку покупцеві легше орієнтуватися, адже усі потрібні параметри вказані одразу, без зайвого шифрування.

У класичному маркуванні можна зустріти подвійне або потрійне позначення.

У форматі, наприклад, 26х1.90 перша цифра означає зовнішній діаметр колеса, а друга – ширину покришки. Якщо на гумі стоїть маркування 28х13.8х11.5, то тут перша цифра – це зовнішній діаметр, друга – висота покришки, третя – ширина покришки.

У французькому варіанті маркування виглядає так: 700х37С. Тут перша цифра – це діаметр в мм, друга цифра – ширина, а буква "С" по спеціальній таблиці означатиме посадочний діаметр. В даному випадку – це 622.

Тепер ви більш-менш розбираєтеся в розмірності та маркуванні коліс, і вам легше вже буде шукати потрібний велосипед або покришку в магазині. А купити гарний якісний велосипед або гуму для байка ви можете в нашому магазині Big Toys. Ми реалізуємо продукцію онлайн з доставкою по Україні та офлайн в Києві.

Заходьте до нас. У нас великий асортимент та приємні ціни.