Пн-Пт 10:00-20:00 Cб-Вс 10:00-18:00

Вт-Вс 11:00-18:00

(099) 544 66 88 Мастерская (050) 424 77 44
  • Ваш кошик порожній!

Типові помилки при виборі велосипеда

Купівля велосипеда – це приємна та хвилююча подія. Але якщо ви вибираєте велосипед уперше в житті, то, швидше за все, можете зіткнутися з типовими для новачка помилками у виборі велосипеда.

Давайте ми розповімо про те, які найчастіше роблять помилки при виборі велосипеда, щоб ви могли їх уникнути.

Зовнішній вигляд

Найбільша помилка – це купувати велосипед за його зовнішнім виглядом. Так, безумовно, колір та забарвлення велосипеда має значення, але це не повинно бути головним критерієм вибору.

Зовні красиві моделі велосипедів, особливо маловідомих марок, в процесі експлуатації можуть проявити себе не самим кращим чином. А значить – гроші на вітер.

Якщо ми говоримо про зовнішній вигляд велосипеда, то окрім бажаного кольору треба звернути увагу на написи на рамі. Якщо там красується логотип шанованою в колах велосипедистів торгової марки (загугліть бренди заздалегідь), то сумнівів в якості вибраної моделі вже буде менше.

Хоча і тут є свої нюанси: велосипеди топових брендів можуть мати дуже скудну комплектацію. Це трапляється, якщо топовий виробник хоче зробити свою продукцію доступнішою для більшого числа покупців.

Рама велосипеда

Рама – це головна складова велосипеда, на яку треба звернути особливу увагу. Якщо комплектацію ви зможете в майбутньому поміняти, то рама – це основна і найдорожча запчастина велосипеда. Неякісну раму видають зварні шви. Тому дивиться не на колір рами, а на її шви. У якісної рами шов акуратний і зварка лежить некучно.

Також важлива вага та матеріал рами. Міцний, легкий та доступний варіант – алюмінієва рама. З дорогих рішень – карбон.

Втулки

Мало хто звертає увагу на втулки. Але саме вони відповідають за швидкий розгін, накат і середню швидкість велосипеда під час їзди. Втулки бувають не лише різних брендів, але і різних типів.

Так, їх, як і будь-яку іншу запчастину, з часом можна буде замінити. Але заміна втулки – це витратний за часом та фінансами процес, тому краще відразу вибрати байк з якісними втулками.

Перемикачі та інше навісне устаткування

Навіть новачки чули, що хороші перемикачі – це Shimano або Sram. Це так. Але! Як завжди, є нюанси.

При розгляді навісного устаткування треба дивитися не лише на бренд, але і на його клас. Лінійка Shimano і Sram представлена устаткуванням різного класу, яке, і коштує по-різному, і має різний ресурс.

Так, наприклад, Shimano Tourney – це комплект устаткування самого бюджетного класу з відповідною ефективністю та ресурсом. А ось, наприклад, Shimano Dura-Ace (для шосейників) та XTR (для MTB) – це вже устаткування найвищого класу з максимальною надійністю та ефективністю.

Вилка

Мало хто з любителів добре розбирається у вилках. Тому тут ми не вдаватимемося до деталей, а порекомендуємо лише звернути увагу на клас вилки. Для новачків і тих, хто катає неагресивно, підійде вилка 2-го рівня – це початковий любительський клас. Для агресивної їзди краще вибрати модель з більш високим класом вилки: від 3-го і вище.

Гальмівна система

Найнадійніші та ефективніші гальма – гідравлічні. Але гнатися за ними є сенс, якщо ваш бюджет дозволяє дорожчу комплектацію. Гідравліка коштує дорого, тому не акцентуйте вибір на цьому, якщо розглядаєте сегмент початкового або середнього рівня.

Дискові механічні гальма та V-brake добре справляються зі своєю функцією. А їх доступна в порівнянні з гідравлікою ціна дає більш широкий діапазон вибору моделей у бажаному бюджеті.

Усі параметри, клас деталей та інша необхідна інформація зазвичай вказується в характеристиках моделі. Також необхідну інформацію можна отримати в магазині у продавця-консультанта.

Якщо є можливість зробити тест-драйв вподобаної вам моделі – скористайтеся такою можливістю. Так ви зможете ще до купівлі велосипеда краще познайомитися з ним та відчути його на практиці.