Пн-Пт 10:00-20:00 Сб-Вс 10:00-18:00

Пн-Вс 11:00-18:00

(099) 544 66 88 Мастерская (050) 424 77 44
 • Ваш кошик порожній!

Як настроїти механічні дискові гальма

Надійне гальмо – це гарантія безпеки під час їзди. Тому завжди перед катанням, особливо агресивним, бажано перевірити роботу гальмівної системи.

Є різні види та типи гальмівних систем для велосипедів. І в цій статті ми поговоримо про дискові механічні гальма, які дуже часто можна зустріти на самих різних велосипедах.

Дискові гальма мають ряд переваг:

 • ефективні за різних погодних умов;
 • колодки довго не зношуються і не вимагають частої заміни;
 • надійна і проста в обслуговуванні конструкція;
 • не псують обід колеса як V-brake.

Але, не дивлячись на свою довговічність і надійність, дискові гальма доводиться інколи регулювати та настроювати.

Конструкція та робота дискового гальма

Дискове гальмо легко та просто настроюється за допомогою усього одного шестигранника. Але щоб правильно настроїти і відрегулювати його, треба розуміти принцип дії системи.

Механічне дискове гальмо складається з таких елементів:

 • велосипедна ручка гальма;
 • трос, який ховається в «сорочку»;
 • каліпер – деталь, яка кріпиться на спеціальні дискові кріплення;
 • гальмівні колодки в каліпері;
 • ротор (гальмівний диск), який кріпиться до колеса.

При стискуванні ручки гальма трос активує каліпер, в якому гальмівні колодки затискають ротор. Сила тертя від взаємодії колодок з ротором дозволяє загальмувати колесо.

Причини, при яких потрібна настройка

Перше регулювання і настроювання, можливо, доведеться зробити після купівлі велосипеда. Зазвичай усі настройки можна зробити відразу в магазині разом з продавцем. Але якщо купівля була онлайн і велосипед прийшов в розібраному виді, то у такому разі все настроювати доведеться самостійно.

Також налаштування гальма знадобиться, якщо:

 • під час їзди є звук тертя ротора об колодки в каліпері;
 • занадто великий хід ручки для гальмування;
 • гальмування не ефективне;
 • довелося зняти та встановити наново колесо, де є ротор.

Звук тертя в гальмівній системі говорить про те, що є перекіс або викривлення ротора. При великому ході ручці треба просто підтягнути трос. Якщо гальмо працює не ефективно – можливо зносилися колодки, і їх треба замінити.

Налаштування дискових гальм

Налаштування механічного дискового гальма на велосипеді розпочинається з регулювання ходу гальмівної ручки. Якщо хід ручки дуже великий, то трос треба натягнути. Для цього на каліпері треба відкрутити кріпильний гвинт троса, натягнути руками трос та затиснути трос гвинтом в потрібному положенні. Для дрібного регулювання натягнення троса можна використати установочні болти, які є на ручці гальма і каліпері.

Після натягнення троса треба переконатися, що каліпер встановлений паралельно, без перекосів, відносно гальмівного диска. Прокрутить колесо і подивіться, як рухається ротор в каліпері відносно гальмівних колодок.

Якщо є перекіс, то його треба усунути. Для цього необхідно трохи розслабити болти кріплення каліпера. Вижати ручку гальма в положення, де колодки щільно затискають диск. Зафіксувавши це положення ручки, закручуємо болти каліпера.

Колодки в ідеалі повинні знаходиться строго паралельно диску на відстані 0,2-0,4 мм. Положення зовнішньої колодки регулюється за допомогою троса, а внутрішньою – за допомогою шестигранника з боку колеса.

Перекіс ще виникає із-за кривизни самого диска. В цьому випадку його треба вирівняти за допомогою спеціального інструменту або розвідного ключа. Якщо вирівняти не виходить – краще замінити його на новий.

Big Toys – якісна велопродукция, ремонт і обслуговування велосипедів

Налаштування та регулювання дискової механічної гальмівної системи не вимагає особливих навичок. Але якщо ви не хочете самі займатися обслуговуванням велосипеда – заїжджайте до нас у веломайстерню Big Toys в Києві. Ми потурбуємося про ваш велосипед.

Також у нас в Big Toys можна вибрати для себе новий велосипед, купити необхідні велозапчастини, різні аксесуари, крутий захист та одяг для їзди. Продукцію у нас можна придбати онлайн з доставкою по Україні або офлайн в магазині в Києві.

Заходьте! Порадуємо вас відмінним сервісом, якісною фірмовою продукцією та приємними цінами.